Czyszczenie markiz (tkaniny)

Wszyscy chcemy, by nasze mieszkanie jak najdłużej zachowało swój naturalny blask. Dlatego regularnie je sprzątamy i doprowadzamy do stanu, w którym każdy przedmiot mieni się w świetle. Balkon i taras jako integralne części mieszkania także wymagają systematycznego czyszczenia. To samo tyczy się zamontowanej nad nimi markizy, która stanowi niejako zewnętrzną wizytówkę i świadczy o gospodarzu. Niezależnie czy mieszkamy w województwie mazowieckim czy w górach, jest ona narażona na działanie warunków atmosferycznych, gdyż jej podstawowym zadaniem jest chronić domowników przebywających na świeżym powietrzu przed deszczem, śniegiem czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jednak markizom, a w szczególności ich poszyciom, szkodzi również kurz, opadające liście czy też pyłki roślin, które się na nich osadzają. Dlatego też bardzo ważne jest ich regularne czyszczenie.

Szczotka lub odkurzacz powinny wystarczyć

Gdy systematycznie dbamy o nasze markizy balkonowe czy tarasowe to oprócz szczotki lub odkurzacza pozostałe “narzędzia” do sprzątania nie będą potrzebne. To nimi zdołamy z poszycia usunąć pyłki roślin, kurz czy zeschnięte liście. Regularne czyszczenie zapobiegnie powstawaniu znacznie trudniejszych do usunięcia plam np. pojawianiu się pleśni czy innych mokrych zanieczyszczeń.

Jak usunąć plamy z mocno zabrudzonych tkanin?

W takich przypadkach sama szczotka i odkurzacz nie wystarczy. Niezbędne wyposażenie stanowić będzie woda z detergentem, który po pierwsze skutecznie powinien usuwać wszelkie zanieczyszczenia, a po drugie nie będzie niszczył tkaniny. Przykładem takiego środka do czyszczenia może być płyn do naczyń.

Jako producent markiz okiennych czy balkonowych przypominamy, że warto pamiętać również, by po czyszczeniu poszycia wodą z detergentem pozostawić po usunięciu plam tkaninę rozłożoną, by mogła całkowicie wyschnąć. Nie można zapominać także o konserwacji samego stelaża. To on odpowiada bowiem za długoletnie użytkowanie całej konstrukcji. Dbanie o niego może przyczynić się do przedłużenia żywotności markizy.X Witryna, którą odwiedzasz używa plików Cookies. Pliki te nie zawierają prywatnych danych użytkowników, pozwalają jedynie na rozróżnienie sesji w celach świadczenia usług oraz analizy statystycznej danych.
Pliki Cookies będą zapisany w urządzeniu służącym do przeglądania witryny, chyba że ustawienia przeglądarki zostały zmienione. Więcej szczegółów o polityce prywatności