Czyszczenie markiztkaniny

Wszyscy chcemy, by nasze mieszkanie jak najdłużej zachowało swój naturalny blask. Dlatego regularnie je sprzątamy i doprowadzamy do stanu, w którym każdy przedmiot mieni się w świetle. Balkon i taras jako integralne części mieszkania także wymagają systematycznego czyszczenia. To samo tyczy się zamontowanej nad nimi markizy, która stanowi niejako zewnętrzną wizytówkę i świadczy o gospodarzu. Niezależnie czy mieszkamy w województwie mazowieckim czy w górach, jest ona narażona na działanie warunków atmosferycznych, gdyż jej podstawowym zadaniem jest chronić domowników przebywających na świeżym powietrzu przed deszczem, śniegiem czy nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jednak markizom, a w szczególności ich poszyciom, szkodzi również kurz, opadające liście czy też pyłki roślin, które się na nich osadzają. Dlatego też bardzo ważne jest ich regularne czyszczenie.

Szczotka lub odkurzacz powinny wystarczyć

Gdy systematycznie dbamy o nasze markizy balkonowe czy tarasowe to oprócz szczotki lub odkurzacza pozostałe "narzędzia" do sprzątania nie będą potrzebne. To nimi zdołamy z poszycia usunąć pyłki roślin, kurz czy zeschnięte liście. Regularne czyszczenie zapobiegnie powstawaniu znacznie trudniejszych do usunięcia plam np. pojawianiu się pleśni czy innych mokrych zanieczyszczeń.

Jak usunąć plamy z mocno zabrudzonych tkanin?

W takich przypadkach sama szczotka i odkurzacz nie wystarczy. Niezbędne wyposażenie stanowić będzie woda z detergentem, który po pierwsze skutecznie powinien usuwać wszelkie zanieczyszczenia, a po drugie nie będzie niszczył tkaniny. Przykładem takiego środka do czyszczenia może być płyn do naczyń.
Jako producent markiz okiennych czy balkonowych przypominamy, że warto pamiętać również, by po czyszczeniu poszycia wodą z detergentem pozostawić po usunięciu plam tkaninę rozłożoną, by mogła całkowicie wyschnąć. Nie można zapominać także o konserwacji samego stelaża. To on odpowiada bowiem za długoletnie użytkowanie całej konstrukcji. Dbanie o niego może przyczynić się do przedłużenia żywotności markizy.

Serwis markiz (regulacja, programowanie, inne)

Coraz więcej osób docenia walory markiz i decyduje się na ich zakup oraz montaż. Stanowią bowiem doskonałą osłonę przed promieniami słonecznymi, a także chronią przed działaniem warunków atmosferycznych takich jak: deszcz czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Oprócz ich walorów praktycznych i dużej funkcjonalności, markizy balkonowe i tarasowe są też niezwykłą ozdobą, która upiększa miejsce, w którym zostały zainstalowane. Dlatego ich poszycia nie tylko dekorują domy jednorodzinne czy mieszkania, ale znajdują się w wielu lokalach gastronomicznych czy restauracjach, gdzie stanowią swoistego rodzaju reklamę. Ich głównym zadaniem pozostaje jednak zabezpieczenie gości przebywających w ogródkach przed m.in. padającym deszczem. Rozwój technologii sprawia, że coraz powszechniejsze są bardziej zaawansowane rozwiązania np. Markizy balkonowe i tarasowe sterowane za pomocą pilota.

Zmienne warunki atmosferyczne to nie przeszkoda

Pojawiający się od czasu do czasu wiatr lub niespodziewana mżawka mogą zepsuć nawet najpiękniejszą pogodę. Trudno jest ciągle zwracać uwagę na warunki atmosferyczne lub obserwować niebo w poszukiwaniu ciemnych chmur zwiastujących pogorszenie się aury, gdy jest się w towarzystwie znajomych. Dlatego też jako producent markiz okiennych, balkonowych czy tarasowych z Warszawy (woj. mazowieckie) wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania, które jednocześnie są łatwe w obsłudze. Stworzonymi przez nas systemami można swobodnie posługiwać się za pomocą pilota. To szczególnie ważne dla szybkiej reakcji w sytuacjach, gdy pogoda zmienia się diametralnie, a my nie chcemy narażać na uszkodzenia zainstalowanych elementów.

Zalety markiz wyposażonych w silnik

Niezależnie od tego, czy produkty zamontowane są na oknie, balkonie czy tarasie, nasi pracownicy zaprogramują go w taki sposób, by poszycie zwijało się samoczynnie podczas silnego wiatru lub rozwijało w momencie nadmiernego promieniowania słonecznego. W ten sposób zamontowane elementy będą stanowić zabezpieczenie dla domu czy lokalu gastronomicznego przed potencjalnymi niebezpieczeństwami.

Naja Prodex Producent markiz balkonowych, tarasowych, koszowych oraz pergoli
ul. Pińska 5
03-523 Warszawa
biuro@najaprodex.com.pl +48 501 04 54 54 22 678 55 99
© NAJAPRODEX.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone