Demontaż, transport i przechowanie markiz

Choć markizy balkonowe i tarasowe mają nas chronić przed złymi warunkami atmosferycznymi m.in. lekkim deszczem czy wiatrem oraz nadmiernym promieniowaniem słonecznym to sama konstrukcja również nie powinna być narażona na długotrwałe zimno czy oddziaływanie wody. Niska temperatura źle wpływa na materiał, z którego zostało wykonane poszycie. Sprawia, że tkanina zaczyna blaknąć i po pewnym czasie konieczna jest jej wymiana. Choć większość materiałów składa się z włókien akrylowych, których zadaniem jest nieprzepuszczanie wody, warto pamiętać, że każdy produkt straci swoje właściwości po długoletnim wystawieniu na jej działanie.

Nadchodzi zima – czas na demontaż

Mimo że wiele przysłon jest odporna na deszcz czy słońce, warto pamiętać, że nie są to konstrukcje niezniszczalne. Jako producent markiz okiennych, balkonowych i tarasowych doradzamy, by przed każdą zimą je zdemontować. Nie jest to specjalnie trudne zadanie. W pierwszej kolejności należy usunąć zaślepkę oraz wkręt, które zabezpieczają falbanę przed osunięciem się. Gdy to już zostanie zrobione, można bezpiecznie zdjąć falbanę, a następnie zająć się pozostałymi elementami markiz.

Przechowywanie poszycia oraz stelażu

Gdy już zostaną zakończone wszystkie czynności związane z demontażem przysłon okiennych czy balkonowych, warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem do ich przechowywania. Najlepiej, gdyby było to pomieszczenie, w którym jest przede wszystkim sucho. Wilgoć bowiem pozostawi trudne do wyczyszczenia plamy na poszyciu. Ponadto, należy pamiętać, że mimo tego, że tkaniny powinny chronić przed promieniowaniem słonecznym, gdy nie jest to konieczne, nie wystawiać ich na jego nadmierną eksploatację. To sprawi, że poszycie na dłużej zachowa swój naturalny blask.
Przewożenie markiz okiennych, balkonowych i tarasowych?
Dla naszych klientów dostarczamy produkty nie tylko na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, ale również na terenie całej Polski. Wszystkie elementy przewozimy pojedynczo, by nie uległy w trakcie transportu uszkodzeniu. Dopiero na miejscu dokonujemy złączenia całości konstrukcji i montujemy je na życzenie Klienta.

Naja Prodex Producent markiz balkonowych, tarasowych, koszowych oraz pergoli
ul. Horodelska 9
03-522 Warszawa
biuro@najaprodex.com.pl +48 501 04 54 54 22 678 40 80
© NAJAPRODEX.com.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone